Lifestyle

DOMOWE SPA

Przynajmniej raz w tygodniu staram się wygospodarować czas tylko dla siebie. Nie musi być to nic wielkiego. Czasem wystarczy miły wieczór w domowym zaciszu.

Przy niewielkim wysiłku można stworzyć w domu świątynie relaksu! Dlatego też chcę się z Wami podzielić moimi sprawdzonymi sposobami na domowe spa!

ZMYSŁY

Moje przygotowania zawsze zaczynam od zapalenia aromatycznych świeczek. Uwielbiam, gdy zapach unosi się w powietrzu. Żeby dodać jeszcze więcej nastroju włączam ulubioną playlistę.

zapalona świeczka

KĄPIEL I PEELING

Następnym punktem jest gorąca kąpiel oraz peeling całego ciała. Możecie wykonać peeling korzystając z gotowych produktów lub przyrządzić je sami. W internecie jest ogrom inspiracji, ja polecam peeling na bazie kawy!

Po kąpieli smaruje ciało masłem shea, dla mnie jest to idealny produkt do nawilżania skóry !

maseczka na twarzy

WŁOSY

Przyrządzam domową maskę nawilżającą

0,5 szklanki zmielonych płatków owsianych

1 łyżka miodu

2 łyżeczki oliwy z oliwek

ok. 0, 5 szklanki ciepłego mleka

Wszystkie składniki mieszam ze sobą i nakładam na włosy. Pozostawiam na pół godziny, po czym spłukuję wodą i myję włosy delikatnym szamponem.

TWARZ

Moim ostatnim etapem jest maseczka do twarzy. Uwielbiam maseczki na bazie zielonej glinki. Zamyka rozszerzone pory i zapobiega tworzeniu się zaskórników. Działa przeciwzapalnie – dezynfekuje zmiany skórne i przyspiesza ich gojenie. Ma także działanie ściągające i matujące.

produkty do maseczki z zielonej glinki

1 łyżeczka zielonej glinki

2 łyżeczki jogurtu naturalnego

0,5 łyżeczki oleju (np. lnianego)

0,5 łyżeczki żelu hialuronowego

Składniki mieszam i nakładam na twarz. Zostawiam na ok. 15 minut. Przy maseczce z glinki trzeba uważać, by nie zaschła nam na twarzy, ponieważ może podrażnić skórę. Fajną opcją jest spryskiwanie twarzy wodą termalną, hydrolatem lub tonikiem.

WAŻNE !
Należy korzystać z drewnianych, szklanych bądź ceramicznych pojemników czy mieszadełek. Metal może dezaktywować właściwości glinki.

CIEKAWA JESTEM, CZY ROBICIE SOBIE CZASEM TAKIE DOMOWE SPA?

5 (100%) 8 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *